Objevte s námi Skryté skvosty

Herec Jaroslav Plesl v novém dokumentárním cyklu České televize cestuje po hradech, zámcích a dalších cenných památkách Česka a zúročuje tak své bohaté průvodcovské zkušenosti. Díky tomu prozradí divákům zajímavosti, které jim při běžných prohlídkách zůstávají skryty.

Skryté skvosty mohou diváci sledovat každý čtvrtek od 21:35 na ČT2.

Nový cyklus vypráví o méně známých památkách. Deset objektů, které stojí za to blíže prozkoumat, představit v širších souvislostech a možná přesvědčit televizní diváky k osobní návštěvě. A nebudou to jen hrady a zámky, ale navštívíme také vilu nebo důl. Půlhodinovými díly diváky pravidelně provede herec Jaroslav Plesl. Zapřít nelze jeho osobní zájem o historii, cenné proto budou i jeho odborné postřehy a poznámky při diskusích s odborníky či kastelány. Každý objekt totiž skrývá svá neobjevená tajemství, největší perly inventáře nebo dávno zapomenuté příběhy. Cyklus vznikl ve spolupráci s Národním památkovým ústavem a Českou centrálou cestovního ruchu – CzechTourism.

Cesta Jaroslava Plesla začíná ve východních Čechách v Hrádku u Nechanic, pokračuje na významné evropské barokní stavbě, zámku Jezeří, v jižních Čechách na hradě Rožmberk, nebo v ostravském dole Michal a končí ve zlínském kraji nedaleko Uherského Hradiště, v barokním zámku Buchlovice.

 

Přehled dílů dokumentárního cyklu: 

24.3. Hrádek u Nechanic - k přehrání zde
31.3. Jezeří - k přehrání zde
7.4. Rožmberk - k přehrání zde
14.4. Grabštejn - k přehrání zde
21.4. Vila Stiassni - k přehrání zde
28.4. Kynžvart - k přehrání zde
5.5. Manětín - k přehrání zde
19.5. Důl Michal
26.5. Jaroměřice nad R.
2.6.

Buchlovice

 

V rozhovoru pro PodCastle NPÚ si Šárka Bednářová povídá s Jaroslavem Pleslem nejen o Skrytých skvostech.

 

  • 24. 3. 2022