divadelní představeni souboru Ductus Deferens

Kulturní akce

Ductus Deferens / Na políčku 
divadelní představení 


Kočovná divadelní družina Ductus Deferens, jejíž jádro tvoří studenti pražské DAMU, se věnuje především komediantské linii divadla a letos v létě přichází s novou inscenací „Na políčku". 
 

NA POLÍČKU / Letní tour 2022

 

DUCTUS DEFERENS / O projektu + O souboru

Po dvouletém fungování v nepředvídatelných časech pandemie, několika hraních jak na domovské scéně studia Švandova divadla, tak po nejrůznějších festivalech, chce kočovná divadelní družina Ductus Deferens dostát svému přízvisku a v červenci roku obráží Českou republiku se speciálně připravenou inscenací Na Políčku. Soubor odjakživa pracuje formou řízené improvizace a připravovaná inscenace Na Políčku nebude výjimkou, ba naopak. Lze hovořit o představení živém, hravém, hudebním a především pak humorném, protože právě  humor a komediální tradice divadla jsou pojmy, kterými se soubor Ductus Deferens definuje. Snaží se bořit generační hranice mezi obecenstvem a především pak iluzi, že divadlo je záležitostí pouze intelektuální. Dává si za cíl obecenstvo primárně bavit a stírat tak diverzifikaci společnosti.

 

A N O T A C E

Konverzační groteska s hudebně-pohybovými výstupy

Několik postav se za stmívání náhodou potkává na kraji lesa, aniž by věděly, kde se skutečně nachází. Jsou ztraceny a široko daleko nikdo ani nic není. Každá z nich se na samotném místě ocitá ze záhadných důvodů, které se postupně dozvídají. Ve skutečnosti mají mnohem více společného, než si původně mysleli. V reálném čase se tak odehrává mysteriózně-humorný příběh, kdy se na jednom místě příchozí postavy dohadují o tom, jak řešit danou situaci, a sice přežití následující noci uprostřed samoty s cizími lidmi, které právě potkaly. Ze strachu, že tato noc bude jejich poslední, jelikož zcela ztratí povědomí o sobě samotných a tom, jak že se na daném místě skutečně ocitli, utvoří podivné společenství, které začne oslavovat život do úplného maxima.

 

INSCENAČNÍ TÝM

Režie: Herman Čolek

Scéna / Kostýmy: Anna Havelková, Julie Sztogrýnová

Produkce: Judita Brodská

Hrají: Barbora Laurencie Vágnerová, Jan Staněk, Marek Frňka, Tomáš Čapek, Petr Matyáš Cibulka